Н О В И Н И

 

Със заповед №РД09-1272/16.05.2024 г. Министърът на образованието и науката, определи 10.06.2024 г. за неучебен ден за всички ученици от територията на страната- виж тук

 


Уважаеми родители,

Уведомяваме ви, че във връзка с провеждането на национално външно оценяване на учениците от X клас, със заповед № РД 09-1272/ 16.05.2024 г. на министъра на образованието и науката - 10.06.2024 година е обявен за неучебен ден.

 За 12.06.2024 година – учебен ден за всички ученици е направена следната промяна в разписанието на учебните часове за учениците от IV до XI клас:

За учениците от групите за целодневна организация на учебния ден – IV клас:

                                                                                           1 час – 08.00 ч. – 08.35 ч.

                                                                   2 час – 08.45 ч. – 09.20 ч.

                                                                   3 час – 09.30 ч. – 10.05 ч.

                                                                   4 час – 10.25 ч. – 11.00 ч.

                                                                   5 час – 11.10 ч. – 11.45 ч.

                                                                                 6 час – 11.55 ч. – 12.30 ч.

За учениците от IV клас:

1 час – 13.00 ч. – 13.35 ч.

2 час – 13.45 ч. – 14.20 ч.

3 час – 14.30 ч. – 15.05 ч.

4 час – 15.25 ч. – 16.00 ч.

5 час – 16.10 ч. – 16.45 ч.

6 час – 16.55 ч. – 17.30 ч.

За учениците от V до XI клас:

1 час – 12.00 ч. – 12.35 ч.

2 час – 12.45 ч. – 13.20 ч.

3 час – 13.30 ч. – 14.05 ч.

4 час – 14.25 ч. – 15.00 ч.

5 час – 15.10 ч. – 15.45 ч.

6 час – 15.55 ч. – 16.30 ч.

7 час – 16.40 ч. – 17.15 ч.

8 час – 17.25 ч. – 18.00 ч.


Резултати от финалния четвърти кръг на състезанието на Многознайко "Аз знам английски език".

В последния кръг се включиха отново много голям брой ученици - 64 участници от втори до седми клас.

Постиженията им:

4 купи Многознайко - за Рая Димитрова от 5б клас, Бранимир Ненов - 2в кл, Александър Димитров - 4б кл, Алек Дянков -3б кл.

7  броя златни медала;

20  сребърни медала;

14  бронзови медала.

19 ученици са с грамоти за участие.


На 16.05.2024 г. в СУ „Неофит Бозвели“ се проведе заключителното събитие на конкурса,
посветен на патрона на училището - Неофит Бозвели. Повече от 50 ученици, като негови
достойни последователи и радетели за запазване на българщината, стремежа към знание и
свободна воля, представиха в свои презентации и постери какво са научили за своя патрон и
неговата благородна дейност на ползу роду.
Всички участници получиха награди за труда си. Надяваме се ентусиазма за творческа изява да
не ги напуска и да „заразяват“ с него и съучениците си.


http://live.varna.bg/bg/news/Po_initsiativa_na_kmeta_Kotsev_chast_ot_tsentara_na_Varna_shte_bade_zatvoren_za_koli_na_1_yuni_Denya_na_deteto.html

 

 

По инициатива на кмета Коцев част от центъра на Варна ще бъде затворен за коли на 1 юни – Деня на детето

 

От 9:00 часа на 1 юни до 22:00 часа на 2 юни затворено за движение ще бъде пространството между Община Варна, градинката на Търговската гимназия и Икономическия университет

 

Инициативата на Община Варна „Да поиграем навън“ предвижда игри и забави на открито

По инициатива на кмета Благомир Коцев, на 1 и 2 юни автомобилите ще отстъпят част от центъра на Варна на децата. От 9:00 часа на 1 юни до 22:00 часа на 2 юни затворени за движение ще бъдат бул. „Сливница“ в частта от кръстовището с бул. „Мария Луиза“ до кръстовището с бул. „Княз Борис I“, както и бул. „Княз Борис I“ в частта от кръстовището с бул. „Сливница“ до кръстовището с бул. „Цар Освободител“. Без автомобилен трафик за същия период е и ул. „Иларион Макариополски“ в участъка от ул. „Александър Малинов“ до бул. „Сливница“.

Движението по бул. „Цар Освободител“ няма да бъде спирано, а всички жители на улиците в описаната зона ще имат възможност да излизат и влизат в нея по обособени маршрути. В описания участък няма да е позволено напречното пресичане на затворените улици от пътни превозни средства. 

Едни от най-натоварените от автомобилен трафик улици в центъра на Варна за два дни ще се превърнат в зона за игра, без опасност от преминаващи коли и изгорели газове. Деца от всички възрасти, както и техните родители, са поканени да се включат в различни прояви на открито по пътното платно, двора на ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ и градинката пред Търговската гимназия (т. нар. „Севастопол“). В инициативата на Община Варна „Да поиграем навън“ се включват Общинският детски комплекс, Народната астрономическа обсерватория и планетариум „Н. Коперник“, Регионалната библиотека „Пенчо Славейков“, школи и трупи към читалища и други регионални и общински институции. Община Варна ще се погрижи за децата да има сапунени мехурчета, тебешири и много игри от детството на техните родители. 

Инициативата „Да поиграем навън“ няма да е еднократен акт на загриженост към най-малките жители на града, а начало на нова философия в градското устройство. Безопасната и привлекателна за децата среда е предпоставка за здравословен живот, далеч от вечното взиране в екрана на телефона. По-малкото коли в зоните, където родители се разхождат с децата си, също е промяна, която предстои в града ни, категоричен е кметът Коцев. Той припомни, че в плановете на Община Варна са заложени повече пешеходни зони и паркове. 

Инициативата продължава управленската линия на Благомир Коцев, обявена още в началото на мандата му, че Варна е град на децата и образованието.  Акцията има за цел да установи нагласата на варненци за промяна към по-малко автомобили и повече градска достъпност в частите на града, предпочитани за разходка и отмора. Тя ще покаже дали морската столица е готова да направи скок към бъдещето и да възприеме отдавна утвърдения в Европа принцип на свободно придвижващия се гражданин и неговото дете, коментира кметът Коцев.

 


Прием на класирани ученици в III-та и IV-та подготвителна група

 за учебната 2024/2025 година 

 Уважаеми родители,

Записването на ученици в III-та и IV-та подготвителна група, класирани, чрез електронен прием за учебната 2024/2025 година, ще се извършва съгласно график на дейностите за прием в групи за задължителна предучилищна подготовка в общинските училища на територията на община Варна, както следва:

 I класиране:

-   04.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 16.30 ч.

-   05.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 16.30 ч.

-   06.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 16.30 ч.

-   07.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 16.30 ч.

II класиране:

    - 18.06.2024 г., стая № 205, от 9.00 часа до 16.30 часа.

    - 19.06.2024 г., физкултурен салон към Детски център, от 9.00 часа до 16.30 часа.

    - 20.06.2024 г., стая № 205, от 9.00 часа до 16.30 часа.

    - 21.06.2024 г., физкултурен салон към Детски център, от 9.00 часа до 16.30 часа.

 III класиране:

    - от 02.07.2024 г., стая № 205, от 9.00 часа до 16.30 часа.

    - от 03.07.2024 г., стая № 205, от 9.00 часа до 16.30 часа.

    - от 04.07.2024 г., стая № 205, от 9.00 часа до 16.30 часа.

    - от 05.07.2024 г., стая № 205, от 9.00 часа до 16.30 часа.

    След приключване на електронния прием децата, които след III-то класиране не са записани за задължително предучилищно образование, се записват на място в училище, при наличие на свободни места.


Необходими документи при записване:

  • Kопие на удостоверение за раждане на детето и оригинал за сверяване;
  • Лична карта на родителя/настойника – за справка;
  • Документи, удостоверяващи обстоятелства, декларирани в заявлението при Електронния прием в групи за задължителна предучилищна подготовка в общинските училища на територията на Община Варна;

При непредставени документи, удостоверяващи обстоятелствата, декларирани в електронното заявлението, детето отпада от класирането и участва в следващите класирания.

Очакваме Ви!


Прием на класирани ученици в 1 клас за учебната 2024/2025 година 

 Уважаеми родители,

Записването на ученици в първи клас, класирани, чрез електронен прием за учебната 2024/2025 година, ще се извършва съгласно график на дейностите за прием в първи клас в общинските училища на територията на община Варна, както следва:

 I класиране:

-  03.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 17.00 ч.

-  04.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 17.00 ч.

-  05.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 17.00 ч.

II класиране:

-   14.06.2024 г., стая № 205, от 10.00 часа до 17.00 ч.

-   17.06.2024 г., стая № 205, от 10.00 часа до 17.00 ч.

     III класиране:

    - 28.06.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 17.00

    -01.07.2024 г., стая № 205, от 09.00 часа до 17.00 ч.

    След приключване на електронния прием децата, които след III класиране не са записани в първи клас, се записват на място в училище, при наличие на свободни места.


Необходими документи при записване:

  • Kопие на удостоверение за раждане на детето и оригинал за сверяване;
  • Удостоверение за завършено задължително предучилищно образование;
  • Лична карта на родителя/настойника – за справка;
  • Документи, удостоверяващи обстоятелства, декларирани в заявлението при Електронния прием в първи клас, съгласно  Правила за прием на ученици в първи клас на територията на Община Варна;

При непредставени документи, удостоверяващи обстоятелствата, декларирани в електронното заявлението, ученикът / ученичката отпада от класирането и участва в следващите класирания.

Очакваме Ви!


ИНФОРМАЦИЯ

относно II задължителен държавен изпит за придобиване на професионална квалификация, сесия май- юни на учебната 2023/ 2024 година

    Уважаеми зрелостници,

Задължителният държавен изпит за придобиване трета степен на професионална квалификация по професия:, „Помощник-възпитател“, специалност, „Помощник- възпитател в отглеждането и възпитанието на деца“ (код 7620301) чрез защита на дипломен проект, в теоретичната и практическата част, за сесия май-юни на учебната 2023/2024 година ще бъде проведен на 4 юни 2024 год., от 8:30 часа, в зала 219 на СУ „Неофит Бозвели“.   

С резултатите от изпита и окончателните оценки ще имате възможност да се запознаете в дните 6, 7 и 11 юни 2024 година, в офиса на „Организатор-обучение“, стая 226.

      Ивелина Петкова

      Директор на СУ „Неофит Бозвели“


Абитуриентите плащат сами здравните си вноски

 

Абитуриенти, завършвате скоро средното си образование и НАП напомня за вашите здравноосигурителни задължения!

От началото на юли до момента на започване на работа или до стартиране на редовно обучение в университет трябва сами да внасяте здравните си осигуровки.

 Какво трябва да направите?

👉 Подавате в НАП Декларация образец 7 (за възникване на задължение за внасяне на здравноосигурителните вноски).

👉 Заплащате вноските за месеците от юли до започването на обучението Ви като студент.

Какъв е размерът на месечната вноска?

Към момента е 37,32 лв. (м. май 2024 г.). Преди да платите, проверете тук: актуалния размер или в здравноосигурителния калкулатор .

Кога се прави вноската?

До 25-то число на следващия месец (до 25 август трябва да декларирате и платите сами здравните си вноски за юли 2024 година).

Къде?

👉 в офис на приходната агенция

👉 по пощата с обратна разписка

👉 през портала с е-услуги на НАП чрез ПИК*: https://portal.nra.bg/

  

Важно❗️

Повече от три неплатени вноски за последните три години водят до прекъсване на здравните права и до спрян достъп до безплатни здравни услуги, осигурени от Националната здравноосигурителна каса.

За просрочените вноски се начислява законова лихва.

За приетите в университет в чужбина. 

В случай че ще бъдете студент в чужбина, следва да представите в офис на НАП документ, удостоверяващ обучението Ви зад граница. В противен случай, ще бъдат прекъснати здравноосигурителните Ви права. 

Ако ще бъдете студент задочно обучение, трябва сами да плащате здравните си вноски.

Какво е ПИК*?

ПИК е персонален идентификационен код, който получавате безплатно във всеки офис на НАП. С него ще можете да подавате декларациите си, да проверявате осигурителния си статус, да заплащате задълженията си и много други.

Повече прочетете тук:

👉 Абитуриенти – здравни осигуровки

👉 Попълване и подаване на Декларация образец 7 и образец на формуляра

👉 Справка за дължими здравноосигурителни вноски и лихвите към тях

👉 Проверка на здравноосигурителния статус

            НАП в социалните медии

            Facebook

            Twitter

            LinkedIn

            YouTube

 

Видеоматериалhttps://drive.google.com/file/d/18KlndVJbDFRJe8LeWjPUZPdig_B_g4x_/view


След изиграните волейболни срещи на 18.05.24г и  19.05.24г  в  залата на СУ "Елин Пелин", отборът на СУ "Неофит Бозвели" постигна две категорични победи с по 2:0 над отборите на НУИ "Добри Христов" и ПГИ "Д-р Иван Богоров" и така като първи в групата се класира за финалите на купа Варна VIII-X клас. Финалната четворка ще се изиграе на 02.06.2024г като в битката за медалите ще се изправят срещу отборите на I ЕГ, IV ЕГ "Ф. Жолио-Кюри" и ВТГ "Г.С.Раковски" отново в залата на СУ "Елин Пелин".


Уважаеми родители,

Във връзка с провеждането на национално външно оценяване на учениците от 4 клас в дните 27.05.2024 г. и 28.05.2024 г., ви информираме за следната промяна в разписанието на учебните часове за учениците от I до XI клас:

За учениците от групите за целодневна организация на учебния ден от I – III клас:

                                                              1 час – 08.00 ч. – 08.35 ч.

                                                              2 час – 08.45 ч. – 09.20 ч.

                                                              3 час – 09.30 ч. – 10.05 ч.

                                                              4 час – 10.25 ч. – 11.00 ч.

                                                              5 час – 11.10 ч. – 11.45 ч.

                                                              6 час – 11.55 ч. – 12.30 ч.

За учениците от I до III клас:

                                                              1 час час – 13.00 ч. – 13.35 ч.

                                      2 час – 13.45 ч. – 14.20 ч.

                                      3 час – 14.30 ч. – 15.05 ч.

                                      4 час – 15.25 ч. – 16.00 ч.

                                      5 час – 16.10 ч. – 16.45 ч.

                                      6 час – 16.55 ч. – 17.30 ч.

За учениците от IV до XI клас:

                                                              1 час – 12.00 ч. – 12.35 ч.

                                                              2 час – 12.45 ч. – 13.20 ч.

                                                              3 час – 13.30 ч. – 14.05 ч.

                                                              4 час – 14.25 ч. – 15.00 ч.

                                                              5 час – 15.10 ч. – 15.45 ч.

                                                              6 час – 15.55 ч. – 16.30 ч.

                                                              7 час – 16.40 ч. – 17.15 ч.

                                                              8 час – 17.25 ч. – 18.00 ч.


 

ГРАФИК НА ИЗПИТИТЕ ОТ ВТОРАТАТА (ЛЯТНА) ИЗПИТНА СЕСИЯ

ЗА УЧЕБНАТА 2023/ 2024 ГОДИНА

НА УЧЕНИЦИТЕ В САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

НА СУ “НЕОФИТ БОЗВЕЛИ”

 

Клас/ паралелка

Учебен предмет

Дата, начален час, място на провеждане

10а, 10б

11б

Български език и литература ООП

25.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Български език и литература ООП

25.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

Български език и литература ООП

25.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

8a

Информационни технологии ООП

26.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Информационни технологии ООП

26.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Професионална етика

26.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

10а,б

История и цивилизации ООП

26.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Математика, Модул 1

26.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11б

Основи на възпитанието УП

26.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

История и цивилизации ООП

27.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

История и цивилизации ООП

27.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а

Информатика ООП

27.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

10б

Информационни технологии ООП

27.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Математика, Модул 2

27.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11б

Отглеждане на детето УП

27.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Физика ООП

28.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Физика ООП

28.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а

Биология ИУЧ

28.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

10б

Основи на възпитанието

28.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Математика, Избираем модул

28.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11б

Организация на дейностите на детето

28.06.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

ХООС ООП

01.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

ХООС ООП

01.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Анатомия и физиология

01.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

10а

Английски език ИУЧ

01.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

10б

Хигиена на храненето

01.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Английски език, Модул 3

01.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11б

Организация на дейностите на детето РПП

01.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

9а, 9б

10а, 10б

11а, 11б

Физическо възпитание ООП

02.07.2024 год.

14:30 часа

физкултурен салон

Предприемачество ОбПП

03.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

9а, 9б

10а, 10б

Втори чужд език - руски/ немски

03.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Втори чужд език - руски/ немски

03.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Методи на социалната работа

03.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Информатика ИУЧ

04.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Хигиена на храненето

04.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

10б

Основи на възпитанието

04.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Английски език ИУЧ

04.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11б

Производствена практика

04.07.2024 год.

15:00 часа

Зала 213

Български език и литература ИУЧ

05.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Хигиена на храненето УП

05.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

10б

Производствена практика

05.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 213

11а

Английски език, Модул 2

05.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

Математика ИУЧ

08.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Основи на възпитанието

08.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Информатика, Избираем модул

08.07.2024 год.

14:30 часа

Зала 216


ГРАФИК НА ИЗПИТИТЕ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ГОДИШНА ОЦЕНКА

НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ XII КЛАС, В САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ,

ПЪРВА РЕДОВНА ПОПРАВИТЕЛНА СЕСИЯ

ЗА УЧЕБНАТА 2023/ 2024 ГОДИНА

Учебен предмет

Дата, начален час, място на провеждане

Информационни технологии, Модул 3

29.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Информационни технологии, Избираем модул

07.05.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Информационни технологии, Модул 4

Английски език, Модул 3

08.05.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Информатика, Модул 3

Биология и здравно образование, Модул 4

09.05.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Информатика, Избираем модул

Математика ООП

10.05.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Информатика, Модул 4

13.05.2024 год.

14:30 часа

Зала 211


Участие на ученици от СУ „Неофит Бозвели“ в регионалното състезание по информационни технологии "Дигитален свят", организирано от СУ „Димчо Дебелянов“  в партньорство с Регионално управление на образованието- Варна

Два отбора с ученици  от X, XI и XII клас, обучаващи се в паралелки с  профил „Софтуерни и хардуерни науки“ взеха участие в състезанието по информационни технологии "Дигитален свят", по време на което показаха много знания, умения и креативност, както и  потенциал за развитие в сферата на информационните технологии.

Първият отбор, в състав Петър Величков Карбов, Валентин Стойчев Валентинов  и  Радослав Юлиянов Русев се класира на пето място в оспорвана конкуренция.

 Вторият отбор, в състав Кристиан Радостинов Сергеев, Нарек Марине Зазян и Михаил Николаев Иванов  се представи също достойно, заемайки десето място.

Благодарим на състезателите, доказали високото ниво на подготовка на учениците от СУ „Неофит Бозвели“ в областта на информационните технологии и на техните ръководители, колегите ни г-жа Виолина Желязкова и г-н Симеон Соколов, учители по информатика и информационни технологии.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

В състезанията по волейбол за момичета V–VII клас от „Ученическа купа Варна“ отборът на СУ "Неофит Бозвели" с ръководител г-н Тихомир Пелов победи убедително отбора на ОУ "Ангел Кънчев" с 2:0 и така се класира за финалите, които ще се проведат на 24 април 2024 година.

Пожелаваме успех на нашите ученички и вярваме, че са достойни да бъдат шампиони!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


С работата си в часовете по “Човек и Природа” учениците от 5а, 5б и 5в под ръководството на учител Илияна Колева отбелязаха няколко събития. 

22 март Ден на Водата 

23 март Час на Земята 

12 април Международен ден на авиацията и космонавтиката

 


ГРАФИК НА ИЗПИТИТЕ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ГОДИШНА ОЦЕНКА

НА УЧЕНИЦИТЕ ОТ XII КЛАС, В САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ,

ВТОРА РЕДОВНА ИЗПИТНА СЕСИЯ

ЗА УЧЕБНАТА 2023/ 2024 ГОДИНА

Учебен предмет

Дата, начален час, място на провеждане

Български език и литература ООП

28.03.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Втори чужд език

Руски език/ Немски език

08.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Физическо възпитание и спорт ООП

09.04.2024 год.

14:30 часа

физкултурен салон

Биология и здравно образование, Модул 2

10.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Биология и здравно образование, Модул 3

11.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Биология и здравно образование, Модул 4

12.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Биология и здравно образование, Избираем модул

15.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Английски език ИУЧ, Модул 3

16.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Английски език ИУЧ, Модул 4

17.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

Английски език ИУЧ, Избираем модул

18.04.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

 



Нова спортна победа за СУ "Неофит Бозвели"

Четвърто място в състезанието "Бързи, смели, сръчни", което се проведе на 21 март в МСК "Владислав Варненчик", спечели отбора ни от първокласници с ръководители г-н Станислав Тодоров, г-н Николай Николов и г-н Тихомир Пелов.

 Благодарим на малките спортисти и на колегите ни за достойното представяне!


Горди сме с представянето на отбора на СУ "Неофит Бозвели", с участници от III  и IV клас, в състезанието "Бързи, смели, сръчни" от "Ученическа купа Варна" - ПРОЛЕТ 2024.

Нашите малки възпитаници, под ръководството на г-н Георги Симеонов, г-н Николай Николов и г-н Тихомир Пелов, учители по Физическо възпитание и спорт извоюваха III-то място в своята възрастова група.

Благодарим на колегите за професионализма и пожелаваме още много спортни постижения на малките състезатели!


Резултати от проведения вътрешноучилищен кръг на

състезание по

английски език “Лингвистично кенгуру” на Асоциацията на Кеймбридж училища в България

 

НИВО PRE A1

Бранимир Лъчезаров Ненов- (2в клас) - 97 точки

Галена Галинова Ямболова - (2в клас) - 33 точки

Невал Айдънова Хюсеинова - (2б клас) - 45 точки

Владимир Ивелинов Момчев - (2б клас) - 36 точки

Боримир Светослав Маринов - (2б клас) - 38 точки

 

НИВО А1

Зорница Атанасова Димитрова- (5б клас) - 92.50 точки

Божидар Станиславов Пеев- (5в клас) - 85.50 точки

Калоян Миленов Аспарухов - (5в клас) - 75 точки

Рая Мирославова Димитрова- (5б клас) - 87.50 точки 

 

НИВО A2

 

Инна Георгиева Иванова - (6а клас) - 95 точки

Димитър Йорданов Петров - (6б клас) - 75 точки

 

НИВО A1 SENIOR

 

Гергана Стефанова Георгиева - (8а клас) - 87.50 точки

2. Антония Антонова Петкова - (8а клас) - 72.50 точки

3. Вардан Карен Оганесян - (8б клас) - 55 точки

4. Гергана Здравкова Петрова - (8б клас) - 80 точки

5.Румина Антонова Красимирова - (8б клас) - 77.50 точки

6.Емил Драгомиров Георгиев - (8б клас) - 27.50 точки

7.Гергана Деянова Георгиева - (8б клас) - 27.50 точки

8.Доротея Димитрова Минчева- (8б клас) - 47.50 точки

 

НИВО B1

 

Валерия Живкова Вълчева - (8б клас) - 70 точки

Ванеса Росенова Бакърджиева - (8б клас) - 40 точки

 

НИВО B2

Мишел Йорданова Йорданова- (11а клас) - 92.50 точки

 

На националният кръг, който ще се проведе на 16.03 в град Кърджали , училището ще представят:

 

Бранимир Ненов- 2в

Зорница Димитрова- 5б

Инна Иванова 6а

Гергана Георгиева 8а

Валерия Вълчева 9б

 

На добър час и достойно представяне!


 

 

УВАЖАЕМИ УЧИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ,

УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ,

на 6 и 7 март, на първи етаж в училище, ще се проведе благотворителен базар в подкрепа на Александър Маринов.

Нека подкрепим семейство Маринови в набирането на средства за предстоящата операция на Александър в САЩ.

Дори и малкото за нас е голяма крачка към надеждата!

БЛАГОДАРЯ ВИ!

Ивелина Петкова


Приключи втори – зимен кръг на състезанието по английски език на Многознайко

„АЗ ЗНАМ АНГЛИЙСКИ ЕЗИК“:

Общ брой участници от 1 до 7 клас – 62 ученици
Със златен медал и първо място са 22 участници;
сребърен медал и второ място – 21 ученици;
бронзов медал и трето място – 15 ученици.
С грамота за участие са 4 ученици.
Гордеем се с постиженията на нашите ученици и се радваме на желанието им да прилагат на
практика наученото!


Уважаеми родители и ученици, 

 

във връзка със съобщение на страницата на ВИК Варна за авария във водоподаването към абонатите на ул. "Вяра", ул. " Хан Севар", бул. "Република" и бул." Цар Освободител" в  жк. Младост, днес - 29.02.2024 г.,  дневното разписание на часовете ще бъде по следния график: 

1 клас

2 клас

3-4 клас

5-12 клас

1час

08:00- 08:30

08:00- 08:30

1час

08:00- 08:30

1час

08:00- 08:30

2час

08:40-09:10

08:40-09:10

2час

08:40-09:10

2час

08:40-09:10

3 час

09:20-09:50

09:20-09:50

3 час

09:20-09:50

3 час

09:20-09:50

4 час

10:10-10:40

10:10-10:40

4 час

10:10-10:40

4 час

10:10-10:40

5 час

10:50-11:20

10:50-11:20

5 час

10:50-11:20

5 час

10:50-11:20

занимания по интереси

11:30-12:00

11:30-12:00

обяд

12:00-12:30

12:00-12:30

6 час

11:30-12:00

6 час

11:30-12:00

занимания по интереси

12:40-13:10

12:40-13:10

занимания по интереси

12:10-12:40

обяд

12:50-13:20

7 час

12:10-12:40

самоподготовка

13:20-13:50

13:20-13:50

занимания по интереси

13:30-14:00

8 час

12:50-13:20

самоподготовка

14:00-14:30

14:00-14:30

самоподготовка

14:10-14:40

Отдих и физическа активност

14:40-15:10

14:40-15:10

самоподготовка

14:50-15:20

Отдих и физическа активност

15:20-15:50

15:20-15:50

Отдих и физическа активност

15:30-16:00

Отдих и физическа активност

16:10-16:40

 

III – та и IV-та Подготвителна група

Дневно разписание – 29.02.2024 г.   

08:00 ч. – 08:20 ч. – Утринна гимнастика;

08:20 ч.– 08:40 ч.– Сутрешна закуска; Отдих;

08:40 ч.– 09:00 ч.– Педагогическа ситуация (I-ва)

09:00 ч.– 09:30 ч.– Почивка; Отдих;

09:30 ч.– 09:50 ч.– Педагогическа ситуация (II-ра)

09:50 ч.– 10:20 ч.– Отдих;

10:20 ч.– 10:40 ч.– Педагогическа ситуация (III-та)

10:40 ч.– 11:00 ч. – Подкрепителна закуска; Отдих;

11:00 ч.– 11:20 ч.– Педагогическа ситуация (IV-та)

11:20 ч.– 12:00 ч. –Почивка; Игри по избор на детето;

12:00 ч.– 12:30 ч. – Обяд;

12:30 ч.– 14:30 ч. – Следобеден сън;

14.30 ч. – 15.00 ч. – Изпращане на децата

 


УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ,

 

ръководството и педагогическият колектив на СУ "Неофит Бозвели" подкрепя семейство Маринови в ежедневната борба със заболяването на Александър,  на 7 години, в ПГ "Маргаритка" с диагноза ДЦП спастична квадрипареза. На Александър предстои операция SDR (Селективна дорзална ризотомия) на 9 Май, 2024 в Сейнт Луис, Мисури, САЩ. Необходимите средства за операцията и шини за крачетата, са 120 000лв. Тази сума в момента е непосилна за семейството.

 

ПРИЗОВАВАМ ВИ - ВСЕКИ, КОЙТО ИСКА ДА ПОМОГНЕ ДА СЕ ВКЛЮЧИ В ДАРИТЕЛСКАТА

KАМПАНИЯ, КОЯТО ЩЕ СЕ ПРОВЕДЕ НА 23 ФЕВРУАРИ И 28 ФЕВРУАРИ, ВЪВ ФОАЙЕТО НА УЧИЛИЩЕТО, ДО ЦЕНТРАЛНИЯ ВХОД.


Уважаеми родители и ученици,

В изпълнение на заповед № РД09-227/ 30.01.2024 год. На Министъра на образованието и науката, в периода 31.01.2024 год. – 02.02.2024 год. учебните часове и занятия ще бъдат проведени по приложения график:

 

ОРГАНИЗАЦИЯ НА УЧЕБНИЯ ПРОЦЕС В ПЕРИОДА 31.01.2024 ГОД. – 02.02.2024 ГОД

 

ИЗПИТНАТА СЕСИЯ НА УЧЕНИЦИТЕ В САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ СЕ ПРЕУСТАНОВЯВА ДО 05.02.24Г. ВКЛЮЧИТЕЛНО.

ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ ЩЕ ПОЛУЧАТ ОТ КЛАСНИЯ РЪКОВОДИТЕЛ Г-Н ЯНКОВ.

 

АКТУАЛИЗИРАН ГРАФИК НА ИЗПИТИ ЗА УЧЕНИЦИ В САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

Клас

Учебен предмет

Дата, начален час, място на провеждане

8а, 8б

Математика ООП

12.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

8а, 8б

Философия ООП

13.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

8а, 8б

Музика ООП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

8а, 8б

Изобразително изкуство ООП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Математика ООП

12.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Философия ООП

13.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Музика ООП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Изобразително изкуство ООП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Английски език ИУЧ

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Информационни технологии ИУЧ

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Здравословни и безопасни условия на труд ОбПП

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Информационни технологии ООП

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а, 10б

Математика ООП

12.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а, 10б

Философия ООП

13.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а, 10б

Физика и астрономия ООП

14.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а, 10б

Музика ООП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а, 10б

Изобразително изкуство ООП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а

Информационни технологии ИУЧ

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а

Химия и опазване на околната среда ООП

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а

Информационни технологии ООП

15.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10б

Икономика ОбПП

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10б

Законодателство и социална практика ИУЧ ОтПП

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10б

Химия и опазване на околната среда ООП

15.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

11а

Математика ООП

12.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11а

Информатика, Модул 2

13.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11а

Информатика, Избираем модул

14.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11а

Информационни технологии, Модул 2

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11а

Информационни технологии, Избираем модул

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11а

Английски език, Модул 1

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11а

Английски език, Избираем модул

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11а

Информационни технологии, Модул 1

15.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

11б

Математика ООП

12.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Законодателство и социална практика ИУЧ ОтПП

13.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Методи на социалната работа ИУЧ ОтПП

14.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Основи на възпитанието ИУЧ СПП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Отглеждане на детето ИУЧ СПП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Организация на дейностите на детето ИУЧ РПП

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Специализиран софтуер ИУЧ ОтПП

15.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Математика ООП

12.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Информатика, Модул 4

13.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Информатика, Избираем модул

14.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Информационни технологии, Модул 4

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Информационни технологии, Избираем модул

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Английски език, Модул 1

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Английски език, Модул 2

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Информационни технологии, , Модул 3

15.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

 

 


Училищен ученически съвет на СУ "Неофит Бозвели"-гр. Варна, под ръководството на Пламенна Рогулич и с активното участие на Елица Бъчварова реализираха "Коледен базар с кауза" в подкрепа на нашата мисия.

Благодарим от сърце за подкрепата и съпричастността към хората с увреждания!

https://kupatanageroite.com/…/organizirai-blagotvoritelen…

Мечтите се сбъдват!

#СлънчевиХора

#Мечтай

#залаЕрготерапия


ДНЕВНО РАЗПИСАНИЕ 22.01.2024 г.

1 клас

2 клас

3-4 клас

5-12 клас

1час

08:00- 08:30

08:00- 08:30

1час

08:00- 08:30

1час

08:00- 08:30

2час

08:40-09:10

08:40-09:10

2час

08:40-09:10

2час

08:40-09:10

3 час

09:20-09:50

09:20-09:50

3 час

09:20-09:50

3 час

09:20-09:50

4 час

10:10-10:40

10:10-10:40

4 час

10:10-10:40

4 час

10:10-10:40

5 час

10:50-11:20

10:50-11:20

5 час

10:50-11:20

5 час

10:50-11:20

занимания по интереси

11:30-12:00

11:30-12:00

обяд

12:00-12:30

12:00-12:30

6 час

11:30-12:00

6 час

11:30-12:00

занимания по интереси

12:40-13:10

12:40-13:10

занимания по интереси

12:10-12:40

обяд

12:50-13:20

7 час

12:10-12:40

самоподготовка

13:20-13:50

13:20-13:50

занимания по интереси

13:30-14:00

8 час

12:50-13:20

самоподготовка

14:00-14:30

14:00-14:30

самоподготовка

14:10-14:40

Отдих и физическа активност

14:40-15:10

14:40-15:10

самоподготовка

14:50-15:20

Отдих и физическа активност

15:20-15:50

15:20-15:50

Отдих и физическа активност

15:30-16:00

Отдих и физическа активност

16:10-16:40

 

ГРАФИК НА ИЗПИТИТЕ ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ГОДИШНА ОЦЕНКА

 

НА УЧЕНИЦИТЕ В САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ НА СУ „НЕОФИТ БОЗВЕЛИ“, ПЪРВА РЕДОВНА ИЗПИТНА СЕСИЯ

ЗА УЧЕБНАТА 2023/ 2024 ГОДИНА

 

Клас

Учебен предмет

Дата, начален час, място на провеждане

8а, 8б

География и икономика ООП

26.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

8а, 8б

Английски език ООП

29.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

8а, 8б

Биология и здравно образование ООП

30.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

8а, 8б

Математика ООП

31.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

8а, 8б

Философия ООП

01.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

8а, 8б

Музика ООП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

8а, 8б

Изобразително изкуство ООП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

9а, 9б

География и икономика ООП

26.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Английски език ООП

29.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Биология и здравно образование ООП

30.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Математика ООП

31.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Философия ООП

01.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Музика ООП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

9а, 9б

Изобразително изкуство ООП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Английски език ИУЧ

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Информационни технологии ИУЧ

10.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Здравословни и безопасни условия на труд ОбПП

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

Информационни технологии ООП

10.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 219

10а, 10б

География и икономика ООП

26.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а, 10б

Английски език ООП

29.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а, 10б

Биология и здравно образование ООП

30.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а, 10б

Математика ООП

31.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а, 10б

Философия ООП

01.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а, 10б

Физика и астрономия ООП

02.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а, 10б

Музика ООП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а, 10б

Изобразително изкуство ООП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а

Информационни технологии ИУЧ

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а

Химия и опазване на околната среда ООП

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10а

Информационни технологии ООП

10.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10б

Икономика ОбПП

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10б

Законодателство и социална практика ИУЧ ОтПП

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

10б

Химия и опазване на околната среда ООП

10.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 124

11а

Гражданско образование ООП

26.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Английски език ООП

29.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Информатика, Модул 1

30.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Математика ООП

31.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Информатика, Модул 2

01.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Информатика, Избираем модул

02.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Информационни технологии, Модул 2

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Информационни технологии, Избираем модул

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Английски език, Модул 1

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Английски език, Избираем модул

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11а

Информационни технологии, Модул 1

10.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Гражданско образование ООП

26.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Английски език ООП

29.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Втори чужд език (руски/ немски)

30.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Математика ООП

31.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Законодателство и социална практика ИУЧ ОтПП

01.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Методи на социалната работа ИУЧ ОтПП

02.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Основи на възпитанието ИУЧ СПП

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Отглеждане на детето ИУЧ СПП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Организация на дейностите на детето ИУЧ РПП

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

11б

Специализиран софтуер ИУЧ ОтПП

10.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 211

12а

Гражданско образование ООП

26.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Английски език ООП

29.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Информатика, Модул 3

30.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Математика ООП

31.01.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Информатика, Модул 4

01.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Информатика, Избираем модул

02.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Информационни технологии, Модул 4

06.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Информационни технологии, Избираем модул

07.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Английски език, Модул 1

08.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Английски език, Модул 2

09.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

12а

Информационни технологии, Модул 3

12.02.2024 год.

14:30 часа

Зала 216

 


УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ И УЧЕНИЦИ,

утре, 20.11.2023 г. обучението в СУ "Неофит Бозвели" ще се проведе в електронна среда от разстояние по следния график:

Дневен режим на СУ „ Неофит Бозвели“ за 20 ноември 2023 г.

                1 – 4 клас

                 5-12 клас

1час

8:00- 8:20

1час

8:00-8:30

междучасие

8:20-8:35

междучасие

8:30-8:40

2час

8:35-8:55

2час

8:40-9:10

междучасие

8:55-9:10

междучасие

9:10-9:20

3 час

9:10-9:30

3 час

9:20-9:50

голямо междучасие

9:30-10:00

голямо междучасие

9:50-10:20

4 час

10:00-10:20

4 час

10:20-10:50

междучасие

10:20-10:35

междучасие

10:50-11:00

5 час

10:35-10:55

5 час

11:00-11:30

междучасие

10:55-11:10

междучасие

11:30-11:40

6 час

11:10-11:30

6 час

11:40-12:10

Отдих и физическа активност

12:00-12:20

междучасие

12:10-12:20

междучасие

12:20-12:35

7 час

12:20-12:50

Отдих и физическа активност

12:35-12:55

междучасие

12:50-13:00

междучасие

12:55-13:10

8 час

13:00-13:30

самоподготовка

13:10-13:30

междучасие

13:30-13:45

самоподготовка

13:45-14:05

голямо междучасие

14:05-14:35

Занимания по интереси

14:35-14:55

междучасие

14:55-15:10

Занимания по интереси

15:10-15:30


ГРАФИК НА ДОПЪЛНИТЕЛНА ПОПРАВИТЕЛНА ИЗПИТНА СЕСИЯ

НА УЧЕБНАТА 2022/ 2023 ГОДИНА

ЗА УЧЕНИЦИ В ДНЕВНА И В САМОСТОЯТЕЛНА ФОРМА НА ОБУЧЕНИЕ

 

Съгласно заповед  № РД-09-13 / 18.09.2023 г. на Директора на СУ „Неофит Бозвели“

 

Учебен предмет

Дата, начален час, място на провеждане

Български език и литература ООП

05.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

География и икономика ООП

05.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Законодателство и социална практика ИУЧ ОтПП

06.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Физика и астрономия ООП

03.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Английски език ООП

Английски език ИУЧ Моду1 и Модул2

05.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Математика ООП

09.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Английски език ИУЧ

Модул 3 и Модул 5

09.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Втори чужд език/ руски

04.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Информатика  М.2

05.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

и зала 317

Биология и здравно образоване ООП

05.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

Предприемачество ОбПП

06.10.2023 год.

14:30 часа

Зала 219

 

Срокът за оповестяване на резултатите от положените изпити от класния ръководител на всеки ученик е 10 октомври 2023 год.


ОТКРИВАНЕ НА УЧЕБНАТА 2023/2024 ГОДИНА 

Уважаеми ученици,
Откриването на учебната 2023/2024 година ще бъде на 15 септември от 10.00 часа в двора на училището. 

ОЧАКВАМЕ ВИ!


Уважаеми родители, 
По повод откриване на новата учебна година на 15.09.2023 година, Община Варна организира следните събития:
- "Първолашка чуднотека" за всички ученици от 1 клас, която ще се проведе в "Двореца на културата и спорта" с начален час 14.30 часа. Входът за събитието е с покана, която ще получите в комплекта с учебници за 1 клас в класната стая на децата ви на първия учебен ден.
- "Техно свят" за учениците от 5 до 12 клас, който ще се проведе на входа на Морската градина от 10.00 ч. до 17.00 часа.

 

 

 

 

      

 

 


Уважаеми родители,

Родителските срещи на децата от Подготвителните групи ще се проведат в сградата на училището – Детски център на 04.09.2023 година от 18 часа, както следва:

ПГ – 5 годишни – група „Теменужка“

ПГ А –  6 годишни – група „ Люляче“

ПГ  Б – 6 годишни – група „ Маргаритка“


Уважаеми родители,

Родителските срещи на учениците от I, V и VIII клас ще се проведат в сградата на училището на 04.09.2023 година, етаж 2 от 18 часа, както следва:

Паралелка

Стая №

I а клас

208

I б клас

209

I в клас

212

I г клас

217

V а клас

216

V б клас

214

V в клас

213

VIII a клас - Профил "Софтуерни и хардуерни науки"

205

VIII б клас - Специалност " Социална работа с деца и семейства в риск"

219

VIII в клас - Специалност " Застрахователно и осигурително дело"

211

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


СПИСЪК НА УЧЕБНИЦИТЕ И УЧЕБНИТЕ КОМПЛЕКТИ ЗА УЧЕБНАТА 2023/24 ГОДИНА 


Г Р А Ф И К

За провеждане на поправителните изпити от втора редовна сесия на учениците в дневна форма на обучение

и първа редовна сесия на учениците в самостоятелна форма на обучение

през учебната 2022/ 2023 година

съгласно заповед с № РД-09-2542/ 04.08.2023 год. на Директора на СУ „Неофит Бозвели“

 

Учебен предмет

Форма на обучение

Дата, начален час, място на провеждане на изпита

Български език и литература ООП

Дневна форма на обучение

31.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

География и икономика ООП

Дневна форма на обучение

28.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Основи на възпитанието ИУЧ СПП

Дневна форма на обучение

28.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Основи на възпитанието ИУЧ РПП

Дневна форма на обучение

29.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Законодателство и социална практика ИУЧ ОтПП

Дневна форма на обучение

23.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Втори чужд език

Руски/ Немски

Самостоятелна форма на обучение

16.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Физика и астрономия ООП

Самостоятелна форма на обучение

16.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Английски език ИУЧ ПП (Модул 1)

Самостоятелна форма на обучение

16.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

География и икономика ООП

Самостоятелна форма на обучение

28.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Английски език ИУЧ ПП (Модул 2)

Самостоятелна форма на обучение

16.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

История и цивилизации ООП

Самостоятелна форма на обучение

17.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Английски език ПП (Модул 3)

Самостоятелна форма на обучение

17.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Химия и опазване на околната среда ООП

Самостоятелна форма на обучение

17.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Английски език ИУЧ ПП (Модул 4)

Самостоятелна форма на обучение

17.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

Математика ООП

Самостоятелна форма на обучение

18.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Биология и здравно образование ИУЧ ПП

(Модул 1)

Самостоятелна форма на обучение

18.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Философия ООП

Самостоятелна форма на обучение

21.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Биология и здравно образование ИУЧ ПП

(Модул 2)

Самостоятелна форма на обучение

21.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Биология и здравно образование ИУЧ ПП

(Избираем модул)

Самостоятелна форма на обучение

21.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

Информационни технологии ООП

Самостоятелна форма на обучение

21.08.2023 год.

13:30 часа

Зали 211 и 316

Български език и литература ООП

Самостоятелна форма на обучение

22.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Английски език ООП

Самостоятелна форма на обучение

22.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

Изобразително изкуство ООП

Самостоятелна форма на обучение

23.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Английски език ИУЧ ПП (Избираем модул)

Самостоятелна форма на обучение

23.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Биология и здравно образование ИУЧ

Самостоятелна форма на обучение

23.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

Здравословни и безопасни условия на труд ОбПП

Самостоятелна форма на обучение

23.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Законодателство и социална практика ИУЧ ОтПП

Самостоятелна форма на обучение

23.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Информационни технологии ИУЧ

Самостоятелна форма на обучение

28.08.2023 год.

9:30 часа

Зали 219 и 316

Основи на възпитанието СПП

Самостоятелна форма на обучение

28.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 219

Биология и здравно образование ООП

Самостоятелна форма на обучение

28.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Предприемачество ОбПП

Самостоятелна форма на обучение

28.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Хигиена на храненето ИУЧ СПП

Самостоятелна форма на обучение

28.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

Английски език ИУЧ РП

Самостоятелна форма на обучение

29.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Основи на Възпитанието РПП

Самостоятелна форма на обучение

29.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Основи на възпитанието

(Учебна практика)

Самостоятелна форма на обучение

29.08.2023 год.

9:30 часа

Зала 211

Информатика ООП

Самостоятелна форма на обучение

29.08.2023 год.

13:30 часа

Зали 219 и 318

Информационни технологии

(Модул 1)

Самостоятелна форма на обучение

29.08.2023 год.

13:30 часа

Зали 219 и 318

Информационни технологии

(Модул 2)

Самостоятелна форма на обучение

29.08.2023 год.

13:30 часа

Зали 219 и 318

Информатика ИУЧ ПП

(Модул 1)

Самостоятелна форма на обучение

30.08.2023 год.

9:30 часа

Зали 219 и 318

Информатика ИУЧ ПП

(Модул 3)

Самостоятелна форма на обучение

30.08.2023 год.

9:30 часа

Зали 219 и 317

Информатика ИУЧ ПП

(Избираем модул)

Самостоятелна форма на обучение

30.08.2023 год.

9:30 часа

Зали 219 и 316

Информационни технологии

(Избираем модул)

Самостоятелна форма на обучение

30.08.2023 год.

13:30 часа

Зали 219 и 316

Производствена практика

Самостоятелна форма на обучение

30.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

Организация на дейностите на детето ИУЧ СПП

Самостоятелна форма на обучение

30.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 219

Анатомия и физиология на детето ИУЧ СПП

Самостоятелна форма на обучение

30.08.2023 год.

13:30 часа

Зала 211

Физическо възпитание и спорт ООП

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

8:30 часа

Физкултурен салон

Музика ООП

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

14:00 часа

Зала 211

Методи на социалната работа ИУЧ СПП

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

14:00 часа

Зала 219

Методи на социалната работа ИУЧ СПП – учебна практика

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

14:00 часа

Зала 219

Основи на възпитанието ИУЧ СПП – учебна практика

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

14:00 часа

Зала 219

Организация на дейностите на детето ИУЧ СПП – учебна практика

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

14:00 часа

Зала 219

Организация на дейностите на детето ИУЧ РП

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

14:00 часа

Зала 219

Отглеждане на детето ИУЧ СПП – учебна практика

Самостоятелна форма на обучение

01.09.2023 год.

14:00 часа

Зала 219


 

 

ПРИЕМ НА УЧЕНИЦИ В VIII КЛАС ЗА УЧЕБНАТА 2023/ 2024 ГОДИНА

 

ГРАФИК ЗА РАБОТА НА УЧИЛИЩНАТА КОМИСИЯ ЗА ПРИЕМ НА ДОКУМЕНТИ И ЗАПИСВАНЕ НА УЧЕНИЦИ В VIII КЛАС

 

Вид дейност

Срок

Отговорници

1.

Подаване на документи за участие в приема на учениците за първи етап

05 – 07 юли 2023 год.

от 09:00 до 16:00 часа

(само в присъствието на родител и ученик)

РУО/Председателят на УКП

2.

Обявяване на списъците с

класираните ученици на първи етап  на класиране

до 12 юли 2023 год.

РУО/Председателят

на УКП

3.

Записване на класираните ученици на  първи етап на класиране или

подаване на заявление за участие във втори етап на класиране в училището, в което ученикът е класиран на първия етап

13 - 17 юли 2023 год.

Комисия по раздел І

4.

Обявяване на списъците с приетите ученици на втори етап   на класиране чрез ЕИСИП

до 19 юли 2023 год.

РУО/Председателят на УКП/Директорът

5.

Записване на класираните ученици на   втори етап на класиране в училището, в което ученикът е класиран

20 - 24 юли 2023 год.

Комисия по раздел І

6.

Обявяване на записалите се ученици и броя на незаетите места след втори етап на класиране

25 юли 2023 год.

РУО/Председателят на УКП/Директорът

7.

Подаване на документи за участие  в трети етап на класиране

26 – 27 юли 2023 год.

УКП

в сградата на училището

8.

Обявяване на списъците с

приетите ученици на трети етап на класиране

до 31 юли 2023 год.

РУО/Председателят на УКП/Директорът

9.

Записване на класираните ученици на трети етап на класиране в училището, в което ученикът е класиран.

   01-02 август 2023 год.

Комисия по раздел І

10.

Обявяване на записалите се ученици и броя на незаетите места след трети етап на класиране

    до 04 август 2023 год.

РУО/Председателят на УКП/Директорът

11.

Подаване на документи за участие в четвърти етап на класиране

    

      07 – 08 август 2023 год.

УКП

в сградата на училището

12.

Обявяване на списъците с

приетите ученици на четвърти етап на класиране

    до 10 август 2023 год.

РУО/Председателят на УКП/Директорът

13.

Записване на класираните ученици на четвърти етап на класиране в училището, в което ученикът е класиран

      11 - 14 август 2023 год.

Комисия по раздел ІII

14.

Попълване на незаетите места след трети етап на класиране и записване

по ред, определен в настоящата заповед, раздел  ІІІ, т. 2

Председателят на УКП/Директорът

15.

Утвърждаване на осъществения държавен план-прием

до 14 септември

Началник РУО-Варна

              

              Място за работа на комисиите:  зала 205      

              Работно време на комисиите: 08:00 - 17: 30 часа.

              Срокове за работа на комисията след IV етап на класиране:

 

Ден от седмицата

Дейност

понеделник

обявяване на свободните места

вторник

приемане на документи на ученици за

кандидатстване за свободните места

сряда

класиране

четвъртък и петък

записване на класираните ученици

   

При свободни места процедурата се повтаря отново всяка седмица до 14.09.2023 г.

 

 


 

 Списък на записаните ученици в СУ„ Неофит Бозвели“ –V клас през       учебната 2023 / 2024 година

 

 

V а клас

V б клас

V в клас

Вх.№ 6/19.06.2023 г.

Вх.№ 2/19.06.2023 г.

Вх.№ 1/19.06.2023 г.

Вх.№ 8/19.06.2023 г.

Вх.№ 12/19.06.2023 г.

Вх.№ 3/19.06.2023 г.

Вх.№ 15/19.06.2023 г.

Вх.№ 14/19.06.2023 г.

Вх.№ 4/19.06.2023 г.

Вх.№ 17/19.06.2023 г.

Вх.№ 26/19.06.2023 г.

Вх.№ 5/19.06.2023 г.

Вх.№ 18/19.06.2023 г.

Вх.№ 29/19.06.2023 г.

Вх.№ 7/19.06.2023 г.

Вх.№ 19/19.06.2023 г.

Вх.№ 30/19.06.2023 г.

Вх.№ 9/19.06.2023 г.

Вх.№ 21/19.06.2023 г.

Вх.№ 31/19.06.2023 г.

Вх.№ 10/19.06.2023 г.

Вх.№ 23/19.06.2023 г.

Вх.№ 32/19.06.2023 г.

Вх.№ 11/19.06.2023 г.

Вх.№ 25/19.06.2023 г.

Вх.№ 33/19.06.2023 г.

Вх.№ 13/19.06.2023 г.

Вх.№ 28/19.06.2023 г.

Вх.№ 34/19.06.2023 г.

Вх.№ 16/19.06.2023 г.

Вх.№ 35/19.06.2023 г.

Вх.№ 36/20.06.2023 г.

Вх.№ 20/19.06.2023 г.

Вх.№ 39/20.06.2023 г.

Вх.№ 37/20.06.2023 г.

Вх.№ 22/19.06.2023 г.

Вх.№ 40/20.06.2023 г.

Вх.№ 38/20.06.2023 г.

Вх.№ 24/19.06.2023 г.

Вх.№ 46/20.06.2023 г.

Вх.№ 44/20.06.2023 г.

Вх.№ 27/19.06.2023 г.

Вх.№ 47/20.06.2023 г.

Вх.№ 48/20.06.2023 г.

Вх.№ 41/20.06.2023 г.

Вх.№ 49/20.06.2023 г.

Вх.№ 52/21.06.2023 г.

Вх.№ 42/20.06.2023 г.

Вх.№ 51/21.06.2023 г.

Вх.№ 54/21.06.2023 г.

Вх.№ 43/20.06.2023 г.

Вх.№ 53/21/06.2023 г.

Вх.№ 55/22.06.2023 г.

Вх.№ 45/20.06.2023 г.

Вх.№ 56/22.06.2023 г.

Вх.№ 58/22.06.2023 г.

Вх.№ 50/21.06.2023 г.

Вх.№ 57/22.06.2023 г.

Вх.№ 59/22.06.2023 г.

Вх.№ 61/23. 06.2023 г.

Вх.№ 60/22.06.2023 г.

Вх.№ 64/26.06.2023 г.

Вх.№ 62/23.06.2023 г.

Вх.№ 66/28.06.2023 г.

Вх.№ 65/28.06.2023 г.

Вх.№ 63/23.06.2023 г.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Уважаеми родители,

Родителските срещи по паралелки ще се проведат на 04.09.2023 година.

Информация за час и стая на провеждане ще получите допълнително.


 

 

 Уважаеми ученици и родители,

 

Във връзка с провеждането на Национално външно оценяване - IV клас, в дните 29.05.2023г. (понеделник) и 30.05.2023 г. ( вторник), разписанието на учебните часове за учениците от до XI клас ще бъде следното:

 

1 час – 12.00 ч. – 12.40 ч.

2 час – 12.50 ч. – 13.30 ч.

3 час – 13.40 ч. – 14.20 ч.